SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

ABDULLAH ÇINAR ‘’ÜLKÜCÜLERİN KİM OLDUĞUNU MERAK EDİYORSAN…’’

ABDULLAH ÇINAR ‘’ÜLKÜCÜLERİN KİM OLDUĞUNU MERAK EDİYORSAN…’’
319 views
25 Ağustos 2020 - 16:09

ABDULLAH ÇINAR ‘’ÜLKÜCÜLERİN KİM OLDUĞUNU MERAK EDİYORSAN…’’

 

Sultanbeyli’de İstanbul Sözleşmesi Tartışması Git Gide Büyüyor

 

CHP ve HDP’nin ilçe binalarına pankart asarak desteklediği ve akabinde CHP’nin broşür ve stant açarak vatandaşlara anlattığı ‘’ İstanbul Sözleşmesi  ‘’  konusunda Yeniden Refah Partisi Sultanbeyli ilçe başkanı Adem Yıldırım’ın tartışma yaratan açıklamalarından sonra MHP ilçe başkanı Abdullah Çınar’da dâhil oldu.

 

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Adem Yılmaz’ın sosyal medya üzerinden ‘’Sultanbeyli halkı soruyor ve cevap bekliyor.’’ Başlığı ile sosyal medya hesabından paylaştığı yazısında ‘’ AK PARTİ , MHP, BBP, İYİ PARTİ, GELECEK PARTİ bu İslam karşıtı aile yapımızı örf adet ve gelenek yapımıza inancımıza aykırı İstanbul sözleşmesi ile alakalı fikrinizi merak ediyoruz.’’  İfadeleri tartışmalara sebep olmuş ve ardı ardına konunun muhatabı siyasilerden Yeniden Refah Partisi’ni kınayan ve ayıplayan açıklamalar yapıldı.

 

Konu hakkında açıklama yapan MHP ilçe başkanı  Abdullah Çınar ‘’ Seni ciddiye alıp cevap versek mi? Vermesek mi? bilemedim.  baştan belirteyim.!’’ Sözleriyle paylaştığı yazısında  ‘’Adı yeni ile başlayıp sonu hepimizin malumu olan partinin Sultanbeyli temsilcisi.’’ Sözleriyle Adem Yılmaz’a yüklenen Çınar sözlerine  ‘’Milliyetçi Hareket Partisi’nin isminin de içinde bulunduğu bir cümle kurmuş.! Biz Sultanbeyli’miz de sizi de, sizin sözde laf dalaşına girdiğiniz eş değerinizi de biliriz ve tanırız. Müslüman Türk milletinin inancına, örfüne, adetine, kültürüne ve geçmişteki şanlı mücadelelerinde baş komutanlık yapmış şahsiyetine hasımlık yapanı da, istismar edeni de hiç sevmedik.!  Sevemeyiz de.!!  O sebepten ikinizi de iyi tanırız, ama iyi bilmeyiz.!

Büyük Türk milleti; Türk-İslam davasının mensuplarının tavrını duruşunu iyi bilmektedir.!  Geçmişimiz, bugünümüz ve geleceğimiz hep aynıdır.! Hiç zikzak yoktur Elhamdülillah.!

Ülkücülerin kim olduğunu merak ediyorsan şayet.!

Türk siyasetinin son 40 yılını az da olsa bilen herkes ülkücülerin Duruşunu, tavrını, fikrini ve zikrini çok iyi bilir. Kendin bilmiyorsan şayet, Azıcık bir bilene sorsan öğrenirsin.! ‘’ şeklinde sözlerine devam eden Çınar ‘’  Amaç bu değil de, bu gündeme getirmeye çalıştığın tahterevalli siyaseti ile kendine bir pay çıkarmaya çalışıyor isen şayet.! Sana tavsiyem MHP ismi ile bu işlere kalkışma altında kalır ezilirsin. Sonra Demediniz deme. ‘’ diyerek Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Adem Yılmaz’ın sadece gündeme gele bilmek adına İstanbul sözleşmesini kullandığını  belirtti.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İhbar Hattı