28° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.46
  • DOLAR 5.85

BÜYÜK ZAFER SULTANBEYLİ’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Gündem - 30 Ağustos 2019 13:21 A A

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında, Türk milletinin üstün feraseti ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve mücadeleleri sonucu 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da nihayete erip zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz Meydan Muharebesinin 97. yıl dönümü  Sultanbeyli kent merkezinde coşkuyla kutladı.

Sultanbeyli kent merkezinde kutlanan programa  Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yanı sıra; Askeri erkân, Sultanbeyli Belediyesi Başkan Yardımcıları,,Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, meclis üyeleri, birim müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda Sultanbeylili vatandaş katıldı.

Atatürk anıtına çelenk bırakılarak başlayan tören, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına bir dakikalık saygı duruşunun akabinde İstiklal Marşının okunması ile son buldu.

Törenin ardından Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti.

 

Gündem - 13:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
İhbar Hattı