masal okupalet sepetiGÖLET SOSYAL TESİSLERİ KADERİNE TERK EDİLEMEZ - SHA Sultanbeyli Haber AjansıSHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

GÖLET SOSYAL TESİSLERİ KADERİNE TERK EDİLEMEZ

GÖLET SOSYAL TESİSLERİ KADERİNE TERK EDİLEMEZ
308 views
25 Aralık 2020 - 17:11

GÖLET SOSYAL TESİSLERİ KADERİNE TERK EDİLEMEZ

 

Sultanbeyli’nin en gözde tesislerinden olan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetiminde bulunan Sultanbeyli Gölet Tesisleri bakımsızlıktan dolayı gittikçe eski haline dönüyor.

 

 

Eskiden bataklık olan ve kokusundan geçilmeyen gölet Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yönetimindeyken temizlenerek büyük bir sosyal tesis haline getirilmişti. Devasa çocuk parklarının da içerisinde bulunduğu Gölet Sosyal Tesisleri bakımsızlıktan git gide kullanılamaz hale geliyor.

Sultanbeyli Gölet Tesisleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi 31 Mart 2019 seçimlerinde CHP ‘ye geçtikten sonra bir süre bakımsız kalmış ve dönemin ilçe başkanı Murat Kantekin’in çabalarıyla Sultanbeyli’yi ziyaret ederek Kongrede ilçe başkanı seçilen Hayati Bozkaya’nın eşlik etmesiyle beraber Ekrem İmamoğlu, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile Gölet Sosyal Tesislerini  yerinde inceleyerek basın mensuplarına düzenleme yapılacağını belirtmişti.

 

 

Gölet Sosyal Tesislerinde Değişen Bir Şey Olmadı

 

Gölet Sosyal Tesislerinde ilk olarak bakımsızlık sosyal kullanım alanlarında gündeme gelirken akabinde çocuk parkının zeminin pis ve kullanılamaz hale geldiği ilçe yerel basınında gündeme gelmişti.

 

Şimdide Gölette ki balıklar kaderine terk edildi ve kirlilikten dolayı ölen balıklar hakkında açıklama yapan CHP Sultanbeyli ilçe Başkanı Hayati Bozkaya ise Göletin bakımsızlığı ve ölen balıkları değil Kent Meydanında açılan Asgari Ücret standını, Asfaltı ve Tapuyu savunma olarak kullandı akabinde Gölet Sosyal Tesisleri hakkında açıklama yapan Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcı Faruk Lafcı’ya “Göleti dert edinmemesini” tavsiye ederek enteresan bir savunma yaptı. CHP Sultanbeyli ilçe Başkanı Hayati Bozkaya’nın paylaşımında ” 1 buçuk senedir temizliyoruz ” dediği Göleti  Ekrem İmamoğlu ise 14 Ocak 2020’de  Murat Kantek’in çabalarıyla ziyarete gelmişti. Daha ziyaretin senesi dolmamışken bir buçuk senedir temizliyoruz diyen Bozkaya hesap uzmanlığıyla göz kamaştırdı.

 

Konuyu Gündeme Taşıyan Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcı Faruk Lafcı ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “İlçemize gelip “ Asgari Ücret “ edebiyatı yapan CHP ‘li yöneticiler ve etrafındakiler  , öncelikle Ak Parti’miz tarafından sizlere 2019’da dört dörtlük bir şekilde teslim edilen İBB SULTANBEYLİ GÖLET tesislerinin içler acısı acınacak haline bir baksın..

Bu mudur İBB ‘ yi ve kurumlarını yönetmek…!!! Bu mudur  Hizmet…!!! Bu mudur Canlılara Saygı …!!! ” İfadelerinde bulundu.

Faruk Lafcı’nın paylaşımına cevap veren Hayati Bozkaya ise “Kıymetli Sultanbeylili komşularımız, Yaklaşık iki haftadır Sultanbeyli Kent Meydanı’nda açmış olduğumuz asgari ücret standımız birilerini rahatsız etmiş gibi gözüküyor. Kusura bakmayın daha da rahatsız etmeye devam edeceğiz. Gördüğüm kadarıyla Tapuyla ilgili yapmış olduğumuz çalışmaları TBMM’de taşımamız, kayıp olan asfalt ile ilgili önergeler sunmamız, tapuları fahiş bedellerle dağıtmalarına karşı çıkmamızdan büyük rahatsızlıklar duyanlar; unutmasınlar ki her zaman Sultanbeylili hemşerilerimizin yanında olacağız. Gölet ile ilgili paylaşım yapan Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Bey, sizin zamanında beceriksiz ekiplerinizin bırakmış olduğu Gölet Tesisini 1.5 yıldır temizleyerek bitiremedik, zamanında Gölet Tesislerinin plansızca yapılan altyapısı, İBB’yi mecburiyetten kalıcı çözümler yaratmak zorunda bırakmıştır. Şimdi İBB Ekiplerimiz orada kalıcı bir çözüm için çalışmalar yapmaktadır. Karalama yapmadan önce bilgi almayı öğrenmelisiniz. Karalama siyasetiniz artık ne ilçelerde ne büyükşehirlerde ne de Türkiye’de değer görmüyor. Artık insanlar AKP’nin ucuz laflarına, günü kurtarmalık kabadayı söylemlerine inanmıyor. Sizler Gölet’i bu kadar dert edineceğinize bir Sultanbeyli Meydanına çıkın, mahallelere ininde insanlarımızın ne şekilde geçimlerini sürdürdüklerine bir bakın. Ellerinizi artık bu halkın üstünden de çekin.” dedi.

 

 

ibbhaberKOKOŞLARMasal Oku

İhbar Hattı