masal okupalet sepetiHAFIZ OLAN 46 ÖĞRENCİYE HAFIZLIK BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ - SHA Sultanbeyli Haber AjansıSHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

HAFIZ OLAN 46 ÖĞRENCİYE HAFIZLIK BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ

HAFIZ OLAN 46 ÖĞRENCİYE HAFIZLIK BELGELERİ TÖRENLE VERİLDİ
35 views
27 Aralık 2019 - 13:08

Sultanbeyli Müftülüğü Merkez Kur’an Kursunda hafız olan 46 öğrenciye hafızlık belgeleri takdim edildi.

Sultanbeyli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde düzenlenen programa; İstanbul Müftü Vekili, Sultanbeyli İlçe Müftüsü Hasan Erdoğan, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tombaş, CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Hayati Bozkaya, BBP İlçe Başkanı Abdurrahman Açıkgöz, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ali Kuşçu İmam Hatip Lisesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda, Sultanbeyli’yi tanıtan sinevizyon gösterisi sunuldu. Ardından protokol konuşmaları yer aldı.

Sultanbeyli Merkez Kur’an Kursu yöneticisi Nurullah Kâğıt, “Ortaya koyduğumuz iradeyi belirtmek isteriz. Bizler mağlubiyeti en acı yaşadığımız dönemde inancımızı kaybetmedik. Televizyon, internet, sosyal medya aracılığı ile inancımız ve iman hassasiyetlerimiz ortadan kalkıyor. Fıtrat suikastı düzenleniyor. Bu olaylara kayıtsız kalınıyor. Bu salonda toplanmış çocuklarımız ve gençlerimiz geleceğimizdir. “Geleceğimiz tehlike altında” bilincinde olunması gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Müftü Erdoğan da, “Elhamdülillah bu mutluluğu hep beraber yaşıyoruz. Merkez Kur’an Kursunun bir nevi icazet merasiminin içerisindeyiz.” dedi. Erdoğan, Peygamber Efendimizin (sav) “Sizin en hayırlınız Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğretendir.” hadis-i şerifini de hatırlattı.

Konuşmaların ardından tasavvuf musikisi konseri düzenlendi ve hafızlara emeği geçen kurs eğitmenlerine plaket takdim edildi. Ardından sahneye hafızlar çıktı. 2019 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan hafızlık kursunda hafız olan 46 öğrenciye “hafızlık belgesi” takdim edildi. Programın sonunda toplu fotoğraf çektirildi.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İhbar Hattı