masal okupalet sepetiHATA MI ART NİYET Mİ? | SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

HATA MI ART NİYET Mİ?

HATA MI ART NİYET Mİ?
58 views
09 Kasım 2020 - 11:11

HATA MI ART NİYET Mİ?

Market reyonundan aldığı ürünün fiyatı kasada farklı okutuldu.

Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi Selçukhan Caddesi üzerinde bulunan bir marketten alışveriş yapan Doğan T’nin reyondan 8,95 TL olarak aldığı ağız temizleme suyu market çalışanı tarafından kasada 11,90 TL olarak geçirildi. Ödeme yaptıktan sonra Doğan T ağız temizleme suyunun aldığı fişte farklıfiyatta okutulduğunu görünce şok oldu. Durumu fark eden Doğan T tekrardan gidip ürünün reyondaki fiyatına baktı.

Olay sonrasında Doğan T market çalışanına, ‘’ Reyondan aldığım 8,95 TL olan ağız temizleme suyunu kasada 11,90 TL olarak geçmişsiniz reyonda ki ürün fiyatıyla kasadan geçen ürünün fiyatı aynı değil bu ne demek oluyor. ’’ Dedi. D.T’nin söylemi üzerine market çalışanları Doğan T’ye açıklamada bulundular; ‘’ fiyat değişmiş kusura bakmayın fark etmedik dikkatimizden kaçmış beyefendi.’’ İfadeleri kullanıldı.

Doğan T’ nin gazetemize yapmış olduğu açıklamada; ‘’  Daha öncede bu zincir markette böyle şeylerin yaşandığını duydum. Ben ilk defa yaşıyorum, daha önce başıma böyle bir şey gelmemişti. Şok oldum. Dikkatimden kaçıp fiyata bakmamış olsam 3 lira gibi küçük bi fark olarak gözükse de günde kim bilir kaç kişi oradan alışveriş yaptığını belki de hangi ürünlerde böyle farklar olduğunu bilemiyoruz. Lütfen herkes aldığı fişlerini kontrol etsin, aldığı ürünlerin fiyatına baksın zincir marketlerde bu tip şeyler olabiliyor. Bu konuda art niyet var mı? Yoksa kasıtlı mı? Yapılıyor bilemiyorum.  Çünkü fiyat farkını bana kasiyer değilde oradaki başka bi çalışan kendi tarafından verdi. Kasadan ürünüm geçirilmedi ya da iptal edilmedi burada bir art niyet olduğunu düşünüyorum.’’ Dedi.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İhbar Hattı