SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

İçişleri Bakanlığı’ndan 30 Ağustos kararı

İçişleri Bakanlığı’ndan 30 Ağustos kararı
28 views
23 Ağustos 2020 - 10:52

İçişleri Bakanlığı’ndan 30 Ağustos kararı

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliklerine 30 Ağustos genelgesi yolladı.

Söz konusu genelge ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tebriklerin kabulü programı yapılmayacak ve resepsiyon düzenlenmeyecek.

 

Çelenk sunma programı ve şehitlik ziyaretleri ise asgari düzeyde gerçekleşecek.

 

 

İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine korona virüs salgını nedeniyle düzenleme getirdi.

 

Valiliklere gönderilen genelgede özetle “Kutlamalar pandemi süreci göz önüne alınarak; çelenk sunma programı, TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerden, kamu kurum ve kuruluşlarından, şehit ve gazi derneklerinden birer temsilcinin katılımıyla maske-mesafe kuralına riayet edilmesi suretiyle asgari düzeyde gerçekleştirilecek.” denildi.

 

Genelgede, “Tebriklerin kabulü programı yapılmayacak, resepsiyon düzenlenmeyecek, şehitlik ziyaretlerinin asgari katılımla maske-mesafe kuralına uygun, kısa süreli olarak yapılması sağlanacak. Vatandaşların evlerinin cam ve balkonlarını Şanlı Bayrağımız ile donatmaları yönünde teşvik edici paylaşımlarda bulunulacak. Belirtilen program dışında herhangi bir etkinlik yapılmasına müsaade edilmeyecek.” ifadesi kullanıldı.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İhbar Hattı