SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

İyi Parti Sözcüsü Ağıralioğlu Müjde İle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu

İyi Parti Sözcüsü Ağıralioğlu Müjde İle İlgili Değerlendirmelerde Bulundu
10 views
22 Ağustos 2020 - 12:45

İYİ Parti’den yapılan yazılı açıklamada, Ağıralioğlu’nun, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmelere yer verildi.

 

Milletin her geçen gün ağırlaşan dertlerinin, siyasetin birinci gündemi olması gerektiğini belirten Ağıralioğlu, 2020 bütçesinde ortaya konulan ve tutturulamayan hedeflerle şartların daha da ağırlaştığını savundu.

 

Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin vaatlerinin, seçim meydanlarında unutulmuş sözler haline geldiğini ifade etti.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın katıldığı bir televizyon programındaki açıklamalarının, Türkiye’nin ciddi problemleri olduğunu gösterdiğini ileri süren Ağıralioğlu, “Dolarla ilgili bir kıpırdamanın ekonomiye getirdiği yük ortadayken ‘Dolarla mı maaş alıyorsunuz?’ gibi gayri ciddi bir değerlendirmeyi devlet yönetme adabıyla bir araya getiremiyoruz. Böyle bir değerlendirme aslında Türkiye’ye dışarıdan bakan herkese meselelerin çok daha ciddi olduğunu görebilme imkanı veriyor.” değerlendirmesini yaptı.

 

Dün öğlen saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı doğalgaz müjdesi hakkında  Ağıralioğlu açıklamada bulundu.

 

Kürsüye çıkan Ağıralioğlu şunları dedi:

 

” Bir metreküp bile bulunsa, memleketimiz için bulunmuş, emek verilmiş, alın teri dökülmüş her şey kıymetlidir.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınları adına milletin bu kadar zor günlerinde bir nebze olsun rahatlığına sebep olacak böyle güzel bir habere katkısı olan herkese bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.

 

Bir devlet, bir devlet yönetimi toplarken, bulurken, gayret ederken zenginliği dağıtırken de muhafaza etmek zorundadır. Bu mevzuda değil bütün mevzularda devletin yönetim merkezinde liyakatin olması ile alakalıdır” diye ifade etti.

 

 

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İhbar Hattı