masal okupalet sepetiKoronavirüs aşısı ile ilgili önemli gelişme | SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

Koronavirüs aşısı ile ilgili önemli gelişme

Koronavirüs aşısı ile ilgili önemli gelişme
41 views
21 Ağustos 2020 - 15:58

Dünyanın birçok ülkesinde yüzlerce kurum ve kuruluş, koronavirüs aşısını bulmak için gece gündüz çalışıyor. Rusya’nın ‘aşıyı bulduk’ açıklaması sağlık otoriteleri tarafından tam not almadı. Aşıyı bulmak için çalışmalar yürüten BioNTech ve Pfizer’den önemli açıklamalar geldi. İki şirketin ortak geliştirdiği corona virüs aşısının ekim ayında düzenleyici incelemeye gireceği belirtildi. Geçen ay iki şirket tarafından yapılan açıklamada Covid-19 aşısının ekim ayında hazır olabileceği ifade edilmişti.

 

Corona virüs aşısını geliştirmek için dünya genelinde yarış devam ediyor.

 

Alman BioNTech ve ABD’li Pfizer firmaları tarafından ortak geliştirilen Covid-19 aşısı için önemli bir açıklama yapıldı.

 

Aşının ekim ayında düzenleyici incelemeye gireceği bildirildi. ABD’de yapılması beklenen incemelerde geliştirilen aşının ülkedeki düzenlemelere uygunluğu incelenecek. Başka bir ifadeyle corona virüs aşısına bir adım daha yaklaşılmış olacak.

 

 

 

Ayrıca açıklamayla birlikte yapılan testlere ilişkin sonuçlar da paylaşıldı. Geliştirilen aşının katılımcıların yüzde 20’sinde hafif ve orta ateşle karşılandığı aktarıldı.

 

BioNTech ve Pfizer geçen ay yaptıkları açıklamada aşı için ekim ayı işaret edilmişti. Yeni gelen açıklamayla birlikte aşının hedeflenen tarihte çıkma ihtimali yükseldi.

 

ABD hükümeti ortak geliştirilen aşıdan 2 milyar dolar değerinde 100 milyon doz sipariş vermişti.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İhbar Hattı