masal okupalet sepetiKoronavirüsün Başlangıç Noktası Olan Wuhan'da Akılalmaz Görüntüler - SHA Sultanbeyli Haber AjansıSHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

Koronavirüsün Başlangıç Noktası Olan Wuhan’da Akılalmaz Görüntüler

Koronavirüsün Başlangıç Noktası Olan Wuhan’da Akılalmaz Görüntüler
44 views
17 Ağustos 2020 - 22:04

Koronavirüsün Başlangıç Noktası Olan Wuhan’da Akılalmaz Görüntüler

 

Tüm dünyada 21 milyon 800 binden fazla kişiye bulaşan ve 770 binden fazla insanın ölümüne neden olan koronavirüs pandemisinin başlangıç noktası olan Wuhan’dan gelen görüntüler herkesi şaşkına çevirdi.

Tüm dünyanın kabusu olan ve tüm ülkelerin aşısını bulmak için yarıştığı yeni tip koronavirüs (COVID-19) ilk olarak Çin’in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkmıştı.

Dünya genelinde virüs nedeniyle 773 bin 95 kişinin ölümüne neden olan koronavirüsün başlangıç noktası olan Wuhan’da aylar süren karantinanın ardından vaka kalmadığı belirtilmiş ve ardından hayat hızla normale dönmüştü.

Karantinanın kaldırıldığı ve hayatın uzun zamandır normal olarak devam ettiği Wuhan’dan şaşkına çeviren fotoğrafları ise AFP paylaştı.

Wuhan’da sıcak havadan bunalanların eğlence merkezindeki havuzu tıklım tıklım doldurduğu kareler herkesi şaşkına çevirdi.

Gösteriyi izlemek isteyen binlerce insanın koronavirüs riski yokmuşcasına maske takmaması ve havuzda adım atacak yer kalmaması dünyanın da tepkisini çekti.

Uzmanlar, vaka sayısı olmasa bile başka şehirlerde ve diğer ülkelerde risk devam ederken ‘sosyal mesafe’nin hiçe sayılmasının ilerde daha büyük riskler doğurabileceğini belirtiyor.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İhbar Hattı