masal okupalet sepetiMinik Ensar Yardım Bekliyor! | SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

Minik Ensar Yardım Bekliyor!

Minik Ensar Yardım Bekliyor!
20 views
14 Kasım 2020 - 14:48

Minik Ensar Yardım Bekliyor!

Yiğit Ensar Demirtaş’ın 2 aylıkken Sma Tip 1 hastalığına yakalandığı öğrenen aile tedavi süreci için duyarlı kişilerden destek bekliyor.

Sultanbeyli Turgut Reis Mahallesi’nde ikamet eden Demirtaş ailesinin biricik evladı Yiğit Ensar Demirtaş dünyaya geldiği aylarda Sma Tip 1 hastalığına yakalandı. Tedavisi için tek çarenin ZolgenSma olduğu öğrenen aile tedaviyi karşılayamadıkları için, sosyal medya üzerinden minik Demirtaş için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında toplanılacak olan 2.1 milyon dolar Ensar’ın tedavisi için kullanılacak.

Aile çocuklarının hastalığına yönelik, “Yiğit Ensar Sma Tip 1 hastası. Bu hastalığın tip 2, tip 3 çeşitleri de var ama maalesef Ensar bu hastalığın en ağırını geçiriyor. Biz 2 aylıkken öğrendik. Ensar’ın bu hastalıktan olduğunu fark ediyorduk zaten. Çünkü Sma Tip 1 hastalığından, ben bir kardeşimi daha kaybettim. Vefat eden kardeşim hiç bizim yanımızda kalamamıştı. Hep 4 yıl boyunca yoğun bakımdaydı. Ensar çok şükür yanımızda bundan bir yıl önce Ensar grip oldu annemden bulaştı ve Ensar yoğun bakıma düştü. 3 kez kalbi durdu ama yaşamayı asla bırakmadı. Şuan 2 yaşına girmeye 1 ay kaldı ve 5.5 kilo. Ensar’ın sağlığına kavuşabilmesi için tek çare ZolgenSma. Bunun da maliyeti 2.1 milyon dolar yani 20 trilyona tekabül.” diyerek duyarlı vatandaşlardan desteklerini beklediklerini ifade etti.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

İhbar Hattı