Açık
  • EURO 6.35
  • DOLAR 5.76

MURAT KANTEKİN KİME ÇALIŞIYOR?

MURAT KANTEKİN KİME ÇALIŞIYOR?   MURAT KANTEKİN KİME ÇALIŞIYOR?  Sorusunu görünce muhtemelen hadi canım dediğinizi duyar gibiyim peki ya icraatlarını göz önüne getirince fikriniz ne olacak?   Murat Kantekin CHP ilçe başkanı olduğu günden beri sürekli olarak iktidar partisi ile sanki iş birliği içerisinde danışıklı hareket ediyor politikalarını iktidar partisi boşa düşürsün de karşı hamle […]
Gündem - 2 Aralık 2019 14:15 A A

MURAT KANTEKİN KİME ÇALIŞIYOR?

 

MURAT KANTEKİN KİME ÇALIŞIYOR?  Sorusunu görünce muhtemelen hadi canım dediğinizi duyar gibiyim peki ya icraatlarını göz önüne getirince fikriniz ne olacak?

 

Murat Kantekin CHP ilçe başkanı olduğu günden beri sürekli olarak iktidar partisi ile sanki iş birliği içerisinde danışıklı hareket ediyor politikalarını iktidar partisi boşa düşürsün de karşı hamle yaparak güç kazansın der gibi hareket ediyor. Öyle ki Chp’nin en çok ivme kazandığı belki de Sultanbeyli’de rekora koşacağı bir dönemde yaptığı mezhepçilik siyasetiyle CHP içerisinde ki sunni ve şafi kesimleri küstürerek dışlama politikası yürütüp parti üye listesini Tokat ve Sivas ekseriyeti haline getirdi. Murat Kantekin’in yürüttüğü politikalar kendi takım arkadaşlarını bile isyan ettirerek yönetimde çeşitli bahaneler adı altında kopmalara sebep oldu. Git gide milletten soyutlaşıp kendi içine dönük bir parti halini alan CHP’de bu siyasetten gençlikte nasibini aldı partinin en emektarı olan sabah akşam demeden çalışan gençlik kolları başkanı delege listesine giremedi.

31 mart yerel seçimlerinde neredeyse 6 – 7 meclis üyesine garanti gözüyle bakılan CHP Murat Kantekin’in ustaca yürüttüğü yalnızlaştırma ve küstürme politikasıyla sadece 3 ile yetinmek zorunda kaldı. Öyle ki o 3 meclis üyesinde de yine CHP’ye İttifak ortakları İYİ PARTİ ‘nin oyu hatta büyük bir HDP seçmen kitlesi var. Murat Kantekin ne kadar bunu yalnız CHP başarısı diye tanıtsa da gerçekleri gören örgüt mensupları seslerini yükseltmeye devam ediyor.

 

Murat Kantekin CHP’lilere ve İYİ PARTİ’lilere AK PARTİLİ’leri mi Seçtirdi?

Murat Kantekin  31 Mart seçimlerinde önceki dönem Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı ve 31 Mart mahalli idareler yerel seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Dr. Ayhan  Koç’u aday göstererek herkesi şaşırtmış hatta CHP ilçe örgütü de Ayhan Koç’a ağır eleştiriler ortaya koymuştu bu eleştirilerin en çok ses getireni ise ‘’ İÇİMİZDE ADAM MI YOK ‘’ olmuştu…  Ayhan Koç tüm baskı ve hakaretlere rağmen görevini yerine getirdi ve CHP’den Belediye Başkan adayı olarak karşısına çıktığı ve 2016’da bağlılığını attığı tweet İle bildirdiği ‘’ Kim Ne Derse Desin Her Daim Başkanımız Hüseyin Keskin Ve Ekibinin Yanında Olduğumu Kamuoyuna Bildirme İsterim’’ diye yazdığı Hüseyin Keskin’e rakip olmuş 27.421 oy ile ağır bir yenilgiye uğramıştı…   Ayhan Koç’un rakipliği döneminde Hüseyin Keskin de 99.967 olan oyunu 101.316’ya çıkarttı.

 

3’ün 1’i CHP’li

3 meclis üyesiyle mecliste temsil edilen CHP’de sadece 1 meclis üyesinin köken olarak CHP’li olması partide mırıldanmalara sebep olmaya devam ediyor.

Eski AK PARTİ’li ilçe kurucusu ve meclis üyelerinden Mehmet Emin Ensari ve Milli Görüşçü ve Erbakan’cı olduğunu göğsünü gerere her yerde söyleyen eski SAADET PARTİ’si meclis üyesi, Eski HAS PARTİ ilçe kurucu başkan yardımcısı Adem Seyitoğlu ile seçim arenasına çıkan Kantekin 7 garanti denilen meclise sadece bir CHP’li Turan Döğen başta olmak üzere 3 meclis üyesi ile gire bildi. Her kulvarda kendi partilileri tarafından ağır eleştirilere maruz kalan Murat Kantekin bu eleştirileri de suni gündemler yaratmak için söylediği yalanları yazan Basın mensuplarının haberleri paylaşarak ‘’ BAKIN İKTİDAR BASINI BANA SALDIRIYOR’’ diyerek sürekli olarak gezi eylem fotoğrafları paylaşıp ilçe örgüt mensuplarına ‘’ Bakın ben sizler için mücadele ediyorum İKTİDAR Bana Saldırıyor ‘’ diyerek mazlumu oynuyor.

 

Murat Kantekin’in oyununu gören ve mazlum edebiyatına kanmayan yönetim kurulu üyeleri de ona karşı isyan durumunda.

 

Parti içerisinde çatlaklar 3 AK PARTİ’li isimin adaylığı esnasında başlasa da asıl kırılmalar Dr. Ayhan Koç’un İBB mezarlıklar daire başkanlığı döneminde Adem Seyitoğlu’nun Dr. Ayhan Koç’a danışman atanmasıyla oldu.

Kantekin yönetiminde bulunan isimler ardı ardına isyan bayrağı kaldırdığı ve CHP’nin emektar gençlerine sunulmayan imkanların Murat Kantekin Kanalıyla direk Ak Partili isimlere sunulmasına başta Murat Kantekin başkanlığı döneminde Kadın Kolları Başkanlığı yapmış olan Dilek Ülkü, Örgütten sorumlu Başkan Yardımcılığı yapmış olan Özgür Erdem ve Muhtarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu üyeliği yapmış olan Zöhre Diler ve Partililer tepki gösterdi.

 

Bahsettiğimiz kişiler Murat Kantekin yönetiminde olan ama daha sonra oyunu görerek ayrılan kişilerdir. Bu kişilerden Özgür Erdem ve Zöhre Diler Chp ilçe başkanlığına aday olurken Dilek Ülkü ise sessizliğini korumakta.

 

 

Çok Eleştirdi Sonra Kendi Yaptı.

Eleştirilerin ardı arkası kesilmeyince tansiyonu düşürmek amacıyla şov peşine düşen Kantekin İETT’de pozdan tutun da katıldığı protokol programlarında geçmiş dönemli videoları yeni gibi sunmaya varana kadar her türlü doneyi kullandı. Tansiyonu düşüremeyen ve daha ağır eleştiriler alan Kantekin bu kez de iş vaadiyle CHP’li seçmenleri kandırmaya çalıştı. İBB’de işe girmek isteyene referans olurum diyerek daha önce Ak Parti ilçe başkanlarını eleştirdiği bir konuda Kendi söz konusu olunca  SMS atan Kantekin’in bu planı da elinde patladı.

Kısaca özet geçtiğimiz konuda taktir sizlerindir.

 

 

Gündem - 14:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
İhbar Hattı