masal okupalet sepetiMustafa Mizbah Taysi Esnafla Buluştu - SHA Sultanbeyli Haber AjansıSHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

Mustafa Mizbah Taysi Esnafla Buluştu

Mustafa Mizbah Taysi Esnafla Buluştu
29 views
08 Ocak 2022 - 13:30

Mustafa Mizbah Taysi Esnafla Buluştu

Sultanbeyli Birleşik Esnaf Sanatkârlar Odası SUBESO seçimlerine kısa bir süre kala adaylar çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Adaylığını açıkladığı ilk günden bugüne esnafın arasında olan ve saha çalışmalarına hız kesmeden devam eden Mustafa Mizbah Taysi ‘’ Büyük Esnaf Buluşması ‘’ Programıyla esnafla buluştu.Yüzlerce esnafın doldurduğu salonda esnafları selamlayan Mustafa Mizbah Taysi ‘’ Kıymetli muhtarlarım, kıymetli STK oda başkanlarım sevgili misafirler, sayın basın mensupları, değerli esnaf ablalarım ve esnaf ağabeylerim, ahi geleneğinin birer onurlu temsilcisi olan sizler, Büyük Esnaf Buluşmamıza hoş ve sefa geldiniz. ‘’ İfadeleriyle selamlama konuşmasını yaparak sözlerine şöyle devam etti.

Kongreler Bayram Havası Oluşturuyor

‘’ Temelinde demokrasi olan tüm seçimli kongreler, birer bayram havası oluşturur. Bugün büyük esnaf buluşmamızla birlikte inşallah çok yakın zamanda bizler de o güzel bayramı esnaf odamızın kongresinde hep birlikte yaşayacağız. 2019 yılı itibariyle dünyayı etkisi altına alan pandemi, maalesef en çok da biz küçük ve orta halli esnafı etkilemiştir. Bu nedenle vefat eden sevdiklerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. ‘’ Dedi.

SUBESO Yönetiminden Pandemide Çalışmaya Şahit Olmadık

‘’ Saygıdeğer misafirlerimiz, Odaların önemi tam da böyle sıkıntılı anlarda ortaya çıkar. Odaların yönetimleri, esnafın ticari yapısına göre imece usulü yani can suyu diye adlandırdığımız ticari hamleler yapmalıdır. Maalesef bu süreçte oda yönetimimizde böyle çalışmaya şahit olmadık. Dileğimiz bir daha böyle bir sürecin yaşanmaması ve bu sıkıntının da bir an önce gitmesidir. Ama olur da bizim yönetimimizde böyle bir durum meydana gelirse ilk yapacağımız iş bu olacaktır.’’ Dedi

Mental Yorgunluk Var

‘’Kıymetli konuklarımız, çoğulculuğun olduğu yerde demokrasi vardır. Demokrasinin olduğu yerde de doğru hizmet eden bir yönetim anlayışı vardır. Bu anlayışı sergileyen yönetimde önce Allah korkusu ve rızası sonrasında ise yönettiği kitleye hizmet anlayışı vardır. Odamızın yönetimine ve sizlerin hizmetine aday olan ben ve arkadaşlarımda bu anlayış vardır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bugün bu büyük buluşmada kimseyi eleştirme ya da germe gibi bir niyetim yoktur. 30 yıla yaklaşan bir yönetim var. Bugüne kadar yaptıkları hizmetler için kendilerinize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ama bir mental yorgunluk gerçeği var karşımızda. Bu nedenle yeni, enerji dolu, liyakatli, fikir üretebilen, esnafa heyecan katacak, bölgesinde ekonomiyi canlandıracak, güler yüzlü, dürüst, özverili, dinamik ve azimli bireylere ihtiyaç var. Bu saydıklarım ben ve ekibimde mevcuttur. Bu anlamda kuşkunuz olmasın. ‘’ Sözleri sık sık alkışlarla kesilen Taysi sözlerine şöyle devam etti.

Bende Bir Esnafım, Ahi Terbiyesiyle Yetiştim.

‘’Uzun yıllardır ilçemizde sizler gibi esnaflık yapmaktayım. Yani bin yıllık geleneğimiz olan Ahi terbiyesi alan bir kardeşinizim. Bizim sen-ben yarışı diye bir derdimiz yok. Bizim derdimiz sizin sorun ve sıkıntılarınızdır. Bizim derdimiz ülkemizin bel kemiği olan derdine çare olmaktır. Esnafımız kadirşinastır. Vefalıdır. Cömerttir. Üretkendir. Faydalı ve çalışkandır. Bizim esnafımız hayır yolunda koşan bir kervandır. Biz de bu kervana hizmet etmek için bu yola çıktık. ‘’ Dedi

Soframızı Bereketlendirdiğiniz İçin Teşekkür Ederim

‘’ Değerli hazirun Allah’ın izni ile bu yola arkadaşlarımla birlikte çıkarak adaylığımızı deklare etmiştik. Bir kez daha huzurlarınızda aday olduğumu müsaadenizle ifade etmek istiyorum. Önümüzdeki süreçte yapılacak olan seçimde Allah’ın takdirine ve sizlerin desteklerinize ihtiyacımız var. Bu vesile ile çok değerli vaktinizi ayırıp soframızı bereketlendirdiğiniz ve beni dinleme nezaketini gösterdiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saygılarımla… ‘’ ifadelerini kullandı.

 

ibbhaberKOKOŞLARMasal Oku

İhbar Hattı