masal okupalet sepetiSULMED İstişare ve Kaynaşma Kahvaltı Programı Düzenledi - SHA Sultanbeyli Haber AjansıSHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SULMED İstişare ve Kaynaşma Kahvaltı Programı Düzenledi

SULMED İstişare ve Kaynaşma Kahvaltı Programı Düzenledi
20 views
08 Ocak 2022 - 14:34

SULMED İstişare ve Kaynaşma Kahvaltı Programı Düzenledi

Sultanbeyli Müteahhitler ve Emlakçılar Derneği SULMED yönetim kurulu tarafından Baa-Bahçe kafede düzenlenen programda ilçe faaliyet gösteren Müteahhitler, emlakçılar, Haritacılar ve Mimarların bir araya geldiği kahvaltılı tanışma, kaynaşma ve istişare programı yapıldı.

Muammer Aykut’un sunumuyla başlayan Ada Harita firması sponsorluğunda yapılan programda Selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye SULMED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelik çıktı.

Başkan Çelik yaptığı konuşmasında ‘’  Kıymetli meslektaşlarım, değerli mimarlarımız, müteahhit ve harita mühendisi arkadaşlarımız, öncelikle bizleri kırmayıp davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. ‘’ Sözleriyle katılımcıları selamladıktan sonra sözlerine şöyle devam etti.

Kongre Üzerinden Bir Ay Geçti

‘’ Değerli dostlarım kongre sürecimizden sonra yaklaşık bir ayımızı doldurmuş bulunmaktayız ve ilk geniş katılımlı toplantımızı yapmanın gururunu yaşıyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur ve bu bir aylık süreçte derneğimiz her kesimden ve özellikle bu dört meslek grubundan olumlu ve çok güzel tepkiler aldık. Bu geri dönüşlerde bizi mutlu etti ve gücümüze güç kattı bu vesileyle de hepinize tekrar teşekkür ederim. ‘’

Dört Bin Yüz Parsel Kentsel Dönüşüme Girmeye Müsait

Kıymetli arkadaşlarım belediyeden aldığımız verilere göre yaklaşık yapılaşmaya müsait kentsel dönüşüme giren sosyal donatı alanlarına giren 4 bin 100 adet parselin ruhsatı verilmiş. 280 dosya da ruhsat işlemi görmektedir.  Buda şu demek oluyor ki önümüzdeki süreçte yapılaşmayı bekleyen binlerce parselimiz mevcut bekleyen bu parseller sırasıyla burada bulunan meslek gruplarının emeğiyle yapılacaktır.

Gücümüzün ve Potansiyelimizin Farkında Değiliz

Bizler gücümüzün ve potansiyelimizin farkında değiliz. Birlik ve beraberliğimiz maalesef yok. Her arkadaşımız sorun ve problemlerini bireysel olarak çözmeye çalışıyor ama buda çözüm olmuyor. Biz de diyoruz ki bu sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı gelin SULMED çatısı altında kurumsal olarak hep beraber çözelim.

Maliyeti Düşüren Protokoller İmzalayacağız

Kongremizin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen birçok kurum ve kuruluşun derneğimize olan ilgisi ve ziyaretleri devam etmektedir.  Ziyaretlerinde dernek olarak bizim üyelerimize çok güzel iş birliği teklifleriyle gelmektedirler. Önümüzdeki günlerde müteahhitlerimizin işine yaraya bilecek kadar ucuz ürün tedariki sağlayacak çeşitli firmalarla protokoller imzalayacağız. Bu süreci üyemiz olan müteahhitlere duyuracağız.

Meslek Gruplarımız Arasındaki Sorunlarda SULMED Ara Bulucu Olacak

Meslek gruplarımızın arasında da doğa bilecek anlaşmazlık ve sıkıntıları gidermek için SULMED olarak arabulucu olacağız. Sorunlarımızın çözümüne gerçekten ihtiyacımız var. Bugün yaptığımız gibi istişare toplantılarımızı sıklaştırarak devam ettireceğiz.

Meslek gruplarımız arasındaki istişareleri sağlamak ve iletişimimizi güçlendirmek için whatsapp grupları kanalıyla her meslek grubuna ayrı ayrı gruplar kurulacak ve iki arkadaşımız sizlere duyuru yapmak ve sizleri dinlemek üzere görevlendirilecektir.

SULMED Taraf Değildir

Sevgili arkadaşlarım çok önemli bir konuya değinmek istiyorum. SULMED bir hemşeri derneği değildir. SULMED herhangi bir siyasi partinin de derneği değildir ve asla olmayacaktır. Yönetimimizdeki arkadaşlarımızın üyelerimizin kendi bireysel fikir ve düşünceleri kendilerini bağlamaktadır. SULMED çatısı altında kurumsal olarak buna asla izin vermeyeceğiz.

SULMED’e Güvenin

Bizlere inanın ve güvenin derneğimize üye olun hep birlikte gücümüze güç katalım sektörümüzü hak ettiği itibara ve konuma getirelim.

Katılımcılara ve sponsor firma olan Ada Harita ‘ya teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Mehmet Çelik ‘in ardından Ada Harita yönetim kurulu başkanı Muhammed Mermut kürsüye çıkarak katılımcıları selamladı.

Sultanbeyli Belediyesine Teşekkür Ederim.

Bizim Vesilemizle böyle bir organizasyonun yapılıyor olması bizlere ayrı bir mutluluk verdi. Ben buradan bin metre üzeri parsellerde emsal artırımı ile sorununun çözümü hususunda ki gayretlerinden dolayı Sultanbeyli Belediyemize teşekkür ederim.

Kahvaltı sonrası gayrimenkul sektörünün karşı karşıya olduğu sorunlar ve sıkıntılar ele alınarak fikir alışverişinde bulunuldu.

 

 

 

 

ibbhaberKOKOŞLARMasal Oku

İhbar Hattı