Sultanbeyli Arama Kurtarma Timi (SAKUT) Sultanbeyli için Hazır

Gündem - 26 Eylül 2019 19:29 A A

Sultanbeyli Arama Kurtarma Timi (SAKUT)  Sultanbeyli için Hazır

Sultanbeyli Arama Kurtarma Timi (SAKUT) AFAD tarafından düzenlenen eğitimlere katılarak arama kurtarma, ilk yardım gibi alanlarda eğitimler alarak ilçemize hizmet için 7/24 hazırda bekliyor.

Afetlerin oluşturabileceği yıkıcı etkileri azaltmak, afetlere karşı toplumsal direnç ve bilinç düzeyinin artırmak amacıyla Sultanbeyli Belediyesi tarafından kurulan SAKUT, katıldığı eğitimlerle olası afetlere hazırlandı. Afetlere hazırlık mali destek programı kapsamında İSTKA’nın desteğiyle 2014 – 2015 yıllarında kurulan SAKUT, belediye personelinden gönüllülük esasına dayanarak oluşturuldu. 1-5 Temmuz tarihlerinde arama kurtarma, ilk yardım, yüksekten iniş-çıkış, tahliye, sel eğitimi, deprem gibi konularda AFAD tarafından eğitim verilen SAKUT ilçemizde oluşa bilecek herhangi bir afette anında harekete geçerek bölgede gerekli çalışmaları yapacak.

SAKUT ile ilgili bilgi veren Başkan Keskin, “Deprem gerçeğini hiç birimiz görmezden gelemeyiz. Afetlerin oluşmaması için önlemlerimizi el birliğiyle almak durumundayız. Olası afetlere karşı da hazırlıklı olmak durumundayız. Bu kapsamda 2014 yılında SAKUT ekibimizi oluşturduk ve bu ekibi olası durumlara karşı hazırlıklı tutuyoruz. Rabbim dünyamızı ve ülkemizi afetlerden korusun.” dedi.

 

 

Gündem - 19:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
İhbar Hattı