masal okupalet sepetiSULTANBEYLİ İLÇESİ SALGIN DENETİM MERKEZİ TOPLANTISI YAPILDI - SHA Sultanbeyli Haber AjansıSHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SULTANBEYLİ İLÇESİ SALGIN DENETİM MERKEZİ TOPLANTISI YAPILDI

SULTANBEYLİ İLÇESİ SALGIN DENETİM MERKEZİ TOPLANTISI YAPILDI
121 views
24 Ağustos 2020 - 10:33

SULTANBEYLİ İLÇESİ SALGIN DENETİM MERKEZİ TOPLANTISI YAPILDI

stanbul Valiliğinin 15.08.2020 tarihli 71671 sayılı yazısında 30.07.2020 tarihli 12682 sayılı Bakanlık Genelgesi ile Koronavirüs salgını ile mücadele amacıyla yürütülen denetim faaliyetlerinin tek elden yönetimi, her türlü şikayet ve ihbarın yapılabileceği çağrı sisteminin kurulması, denetim faaliyetlerine dair merkezi veri tabanının oluşturulması, yetkilendirilmiş uzman denetim ekiplerinin kurulması, tedbirlere uyan işyerlerinin ödüllendirilmesi vb. amaçlarla “İl ve İlçe Salgın Denetim Merkezleri” oluşturulması talimatı doğrultusunda; İlçe Kaymakamı Metin KUBİLAY başkanlığında, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Erkan DİNÇ ve ilgili kurum temsilcileri ile Sultanbeyli İlçe Salgın Denetim Merkezi Komisyonu ilk toplantısı yapıldı.

 

 

Kaymakam Sayın Metin Kubilay’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı esnasında; Belediye Başkan Yardımcısı Erkan DİNÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar ÇAĞLAR, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Burak KAYA, İlçe Müftüsü Hasan ERDOĞAN, İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Enis Sadi ÖZEK ve İlçe SYDV Müdürü İlknur TATAR hazır bulundu.

 

Kaymakam KUBİLAY yaptığı konuşmada:

 

“Koronavirüs ile mücadele kapsamında Sultanbeyli halkının sağlığı için yapılan denetimler artırılarak devam edecek, bu amaçla “İlçe Salgın Denetim Merkezi” bünyesinde “Mahalle Denetim Ekipleri” ve “İş yeri Denetim Ekipleri” oluşturuldu. Kurumlarımız bundan önce olduğu gibi bundan sonra da tam bir koordinasyon içinde halkımıza hizmet vermeye devam edecektir.” dedi.

 

 

ibbhaberKOKOŞLARMasal Oku

bsr hof

İhbar Hattı