19° Açık
  • EURO 6.32
  • DOLAR 5.70

Sultanbeyli Metro Hattı Çalışmaları Yeniden Başlıyor!

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı için çalışmaları yeniden başlıyor. Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metrosu için müjdeli haber geldi.  Deutsche Bank ile Ekim ayında yapılan görüşme ile anlaşma sağlanmıştı. Yapılan anlaşma ile projenin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan kredi desteği sağlandı. Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu Ne Zaman Açılacak? Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yoğun uğraş ve çabaları sonrasında Sultanbeyli Metro hattı için çalışmalar yeniden […]
Gündem - 21 Kasım 2019 12:59 A A

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı için çalışmaları yeniden başlıyor.

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metrosu için müjdeli haber geldi.  Deutsche Bank ile Ekim ayında yapılan görüşme ile anlaşma sağlanmıştı. Yapılan anlaşma ile projenin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan kredi desteği sağlandı.

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu Ne Zaman Açılacak?

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in yoğun uğraş ve çabaları sonrasında Sultanbeyli Metro hattı için çalışmalar yeniden başlıyor.  Yapılan görüşmeler ve sağlanan kredi desteği ile Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metrosu için beklenen açılış tarihi duyuruldu.  Kredi desteği sağlanan metro hattı çalışmaların tamamlanmasının ardından 2022 yılının son çeyreği itibari ile açılacak.

Hatırlanacağı üzere proje için ilk çalışmalar 2017 yılının Mayıs ayı itibari ile başlamıştı. Ancak ekonomik gelişmeler nedeni ile 29 Aralık 2017 tarihi itibari ile çalışmalara ara verilmişti.

Mart 2018 itibari ile tekrar başlayan çalışmalar hak ediş ödemelerinde yaşanan gecikmeler nedeni ile 2018 yılının Ekim ayında tekrar sonlandırılmıştı.  Şu ana kadar yüzde 6 oranında tamamlanan metro çalışmasının 2022 yılında tamamlanması planlanıyor.

Metro İle Yolculuk Süreleri 

Çekmeköy – Sultanbeyli 16 dk

Sarıgazi – Üsküdar 28 dk

Sarıgazi – Yenidoğan 7 dk

Sancaktepe – Levent 55,5 dk

Sultanbeyli – Taksim 57,5 dk

Sancaktepe – Mecidiyeköy 55 dk

Sultanbeyli – Yenikapı 50 dk

Sultanbeyli – Göztepe 42 dk

Gündem - 12:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
İhbar Hattı