20° Açık
  • EURO 6.34
  • DOLAR 5.75

SULTANBEYLİ’DEKİ PARK AÇILIŞINA BAKAN KASAPOĞLU DA KATILDI

Sultanbeyli Belediyesi’nin yeşil alan hizmetleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede Âşık Veysel Parkı hizmete açıldı. Açılışa Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu da katıldı. Yavuz Selim Mahallesi Şalgamlı Caddesi’nde inşa edilen Âşık Veysel Parkı’nın açılışına; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muhammer Kasapoğlu, İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Belediye Başkanı Hüseyin […]
Gündem - 1 Aralık 2019 00:06 A A

Sultanbeyli Belediyesi’nin yeşil alan hizmetleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu çerçevede Âşık Veysel Parkı hizmete açıldı. Açılışa Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet M. Kasapoğlu da katıldı.

Yavuz Selim Mahallesi Şalgamlı Caddesi’nde inşa edilen Âşık Veysel Parkı’nın açılışına; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muhammer Kasapoğlu, İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Belediye Başkan Yardımcılarından Faruk Lafçı, Gülten Terzi ve Zafer Söğütçü, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Tombaş, belediye meclis üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Orhan Bahadır, Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) Genel Başkanı Cesim Yener, UİGAD yönetimi, STK temsilcileri ve mahalle sakinleri katıldı.

BAKAN KASAPOĞLU: KAPILARA İŞARET KOYANLAR BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK

Açılışta konuşan Bakan Kasapoğlu, parkın hayırlı olmasını diledi. Bakanlığın yürüttüğü “yüzme bilmeyen kalmasın” projesinden bahseden Kasapoğlu, Sultanbeyli’ye yeni havuz ve basketbol sahaları açılacağını müjdeledi.
Sultanbeyli Belediyesinin hizmetinde olmaya devam edeceklerini belirten bakan, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katkılarıyla tüm alanlarda zirveye oynadığımızı tüm dünyaya ispatladık. Bu anlamda Avrupa’ya meydan okuduk. Geldiğimiz nokta çok mühim.” dedi.

Âşık Veysel’in sözlerinden de bahseden Kasapoğlu, “Onun sözleri çağlara, gençlere umut olacak. Kapılara işaret koymak suretiyle kumpas kuranlar ülkemizin birliğini bozamayacak. Cevaplarını anayasa ile alacaklar. Davamız insanlık davası. Biz biriz, Biz Türkiye’yiz. Biz onlara inat birbirimizin hakkını korumaktan vazgeçmeyeceğiz. Omuz omuza yürüyeceğiz, güçleneceğiz.” diye konuştu.

Milletvekili Ersoy da, Aşık Veysel Parkı’nın fiziki olarak çok önemli bir yerde bulunduğunu belirtti. Park ve bahçelerin önemine değinen milletvekili, yükleyince firmalara ve belediyeye teşekkür etti.

KESKİN’DEN YALAN HABERE TEPKİ!

Kaymakam Kubilay da, Sultanbeyli Belediye Başkanı Keskin ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, tüm vatandaşları yeşil alanlara davet etti. Kent merkezinde 7 katlı binada Halk Eğitim Merkezi bulunduğunu belirten Kubilay, 40 bini aşkın kursiyerin eğitim aldığını ve gençlere yönelik çeşitli alanlarda ücretsiz kurslar verildiğini anlattı.

Kubilay, konuşmasında, okul öncesi eğitime verdikleri önemede değinerek, Sultanbeyli’yi eğitimde ve sporda marka kent yapma hedeflerinden bahsetti.

Başkan Keskin de, parkın Yavuz Selim Mahallesi ve Fatih Mahallesi kesişim noktasında olması dolayısıyla önemli bir kesişimde bulunduğunu belirtti.
“Aydos Gölet Tesisleri ve Aydos Ormanı’nı birbirine bağlayan bu yeşil alanın halk için çok iyi rahat vakit geçirebilecekleri; çocukların güvenli bir şekilde eğlenebilecekleri; vatandaşın gece gündüz yürüyebileceği iki kapılı bir han gibi” olduğunu belirten Keskin, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında “bu park kapatıldı” şeklinde kötü bir haber yaptığını hatırlattı.

Keskin, “Muhabir yıllardır Sultanbeyli’ye park tesis edilmiyor diye sanki 90’lı yıllardaymış gibi haber yaptı. Açılmamış parkın görüntülerini verdi. Bunu da burada belirtmek isterim.” dedi. Keskin, son olarak mülkiyet çalışmaları hakkında bilgi vererek, yılbaşına kadar bütün tebligatların gönderileceği bilgisini verdi.
Konuşmaların ardından protokol açılış kurdelesi kesti.

 

Gündem - 00:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
İhbar Hattı