13° Açık
  • EURO 6.43
  • DOLAR 5.80

UİGAD, DHA MUHABİRİNE SALDIRIYI KINADI

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD), Konya’da canlı yayın sırasında DHA muhabiri Hasan Dönmez’e yapılan saldırıyı kınadı. UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi; “Konya’nın Karatay ilçesinde üç kişinin enkaz altına kaldığı binanın bulunduğu yerden canlı yayın yapan DHA muhabiri Hasan Dönmez’e mahalle sakinlerinin saldırıya uğradığını teessürle öğrendik. […]
Dünya - 10 Aralık 2019 18:24 A A

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD), Konya’da canlı yayın sırasında DHA muhabiri Hasan Dönmez’e yapılan saldırıyı kınadı.

UİGAD Genel Başkanı Cesim Yener tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“Konya’nın Karatay ilçesinde üç kişinin enkaz altına kaldığı binanın bulunduğu yerden canlı yayın yapan DHA muhabiri Hasan Dönmez’e mahalle sakinlerinin saldırıya uğradığını teessürle öğrendik. Görevi başındaki gazeteciye yapılan saldırı, mesleğimize yapılan bir saldırıdır.

Polisler ve sağlık çalışanlarla birlikte aynı ortamda görev yapan ve kamu görevi gören gazetecilere yapılan saldırılar için caydırıcı bir ceza bulunmazken, diğer kamu görevlilerine yapılan saldırılar hapisle cezalandırılabilmektedir. Giderek artan gazeteci saldırılarına karşı da devlet otoritelerinin bir an önce caydırıcı önlemler almasını talep ediyoruz.

Kamu görevini yerine getirmeye çalışan gazeteci arkadaşımıza yapılan saldırının faillerinin gereken cezayı almalarını umut ediyoruz.

DHA muhabiri Hasan Dönmez’e geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, saldırının faillerini şiddetle kınıyoruz.”

Dünya - 18:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
İhbar Hattı