masal okupalet sepetiYAKUP ÇANDIR; ‘’İSTANBUL’UN CİĞERLERİ KÜLE DÖNDÜ’’ - SHA Sultanbeyli Haber AjansıSHA Sultanbeyli Haber Ajansı

SHA Sultanbeyli Haber Ajansı

YAKUP ÇANDIR; ‘’İSTANBUL’UN CİĞERLERİ KÜLE DÖNDÜ’’

YAKUP ÇANDIR; ‘’İSTANBUL’UN CİĞERLERİ KÜLE DÖNDÜ’’
150 views
24 Ağustos 2020 - 12:56

YAKUP ÇANDIR; ‘’İSTANBUL’UN CİĞERLERİ KÜLE DÖNDÜ’’

Ülkü Ocakları Sultanbeyli ilçe başkanlığı İstanbul’un ciğerlerini pislikten arındırdı.

Son zamanlarda yangınlarla sık sık gündeme gelen Aydos ormanlarında Ülkü Ocakları Sultanbeyli ilçe başkanlığına bağlı Ülkücü gençler temizlik çalışması yaptı.
Yapılan temizlik çalışması hakkında açıklama yapan Ülkü Ocakları Sultanbeyli İlçe Başkanı Yakup Çandır’’ ’Kamuoyunun bildiği üzere İstanbul Aydos Ormanında son zamanlarda çeşitli sebeplerden ötürü defalarca yangın çıkmış ve İstanbul’un ciğerlerinden olan Aydos Ormanının belli noktaları küle dönmüştür.
Sultanbeyli Ülkü Ocakları olarak İlçemize de sınırları bulunan Aydos Ormanında ki yangınlara sessiz kalmadık. Gerekli hijyen önemlerini alarak, ormanımızın bir bölgesinde ateşe su taşıyan karınca misali farkındalık oluşturmak maksadıyla yangına sebebiyet veren plastik atık, cam kırıkları vb. cisimleri topladık.
Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın dikkatine sunuyoruz. Atacağınınız en ufak bir atık, binlerce ağacın yok olmasına, yüzlerce hayvanın telef olmasına, ve insanın yaşamını sağlıklı sürdürebilmesi için gerekli olan oksijen sahalarının yok olmasına sebep olabilir. Böylesine büyük bir vebale sebebiyet vermemek adına, ormanlarımızda evimizde olduğumuzdan daha titiz olmalıyız !
Ormana çöp atma, elimizle yaktığımız ormanı göz yaşımızla söndüremeyiz ! Ormansız yurt Vatan değildir!’’ Dedi.

ibbhaberKOKOŞLARMasal Oku

bsr hof

İhbar Hattı